Як захистити шкіру голови від сонячної дії?

Як захистити шкіру голови від сонячної дії?

 1. Головна
 2. Статті про волосся та шкіру голови
 3. Як захистити шкіру голови від сонячної дії?

Про дію сонячних променів на волосся написано безліч статей, ми ж хочемо розповісти, як впливають УФ-промені на шкіру волосистої частини голови.

Існує досить багато видів ультрафіолетового випромінювання, класифіковані по довжині хвилі, яка вимірюється в нанометрах – UVA, UVB, UVC; NUV / MUV /FUV/ EUV / XUV / VUV. Ми говоритимемо про UVA та UVB.

Сонячний спектр та вплив на шкіру

Як UVA і UVB впливають на шкіру в цілому, в тому числі на шкіру голови?

UV випромінювання типу А повністю доходить до Землі, а ось UV випромінювання типу В тільки в малій частині (5%), але при цьому його дія на організм людини дуже велика. UVA активує пігмент меланін, який вже знаходиться в поверхневих шарах шкіри, волосся і веселковій оболонці очей. Меланін, як Ви знаєте, захищає організм від шкідливої дії UV- променів, відбиваючи їх та поглинаючи. Так утворюється загар, який, до речі, як швидко з’являється, так і швидко зникає.

Більше того, UVA має властивості проникати і в глибокі шари дерми, при цьому ушкоджуючи клітини-фібробласти, що відповідають за вироблення колагену та еластину. В результаті шкіра втрачає свою еластичність та з’являються перші ознаки старіння шкіри – зморшки та пігментні плями.

UVB стимулює вироблення нового меланіну, який формує стійкий загар та активує процес ділення клітин епідермісу, що призводить до його потовщення. Необхідно сказати, що сонячні опіки відбуваються тільки завдяки високим дозам UVB. Безумовно, у сонячного випромінювання є свої корисні властивості:

 • покращується психоемоційний стан
 • синтезується вітамін D з його попередників
 • добре впливає на лікування деяких шкірних захворювань (екземи, псоріаза, лімфоми).

Яку шкоду може нанести надлишок UVA і UVB випромінювань?

 1. Сонячні опіки
 2. Тимчасове пригнічення імунітету
 3. Ушкодження механізму оновлення клітин та ДНК
 4. Лікарська фоточутливість
 5. Поява таких захворювань шкіри як сонячна кропив’янка, поліморфний фотодерматоз, актинічний кератоз (передрак)
 6. Рак шкіри
 7. Порушення імунного контролю за раком шкіри та передраком
 8. Загострення наявних системних захворювань шкіри (червоний вовчак, дерматоміозит та ін.)
 9. Втрата здатності імунної системи “стримувати” вірус простого герпесу, що призводить до повторної активації інфекції.
 10. Катаракта
 11. Передчасне старіння шкіри
 12. Патологічна пігментація та ін.

Як бачите, сонячні промені можуть впливати на Вас як цілюще, так і принести значну шкоду. Тому дуже важливо дотримуватися запобіжних заходів.

Як захистити шкіру голови від дії сонячних променів?

Для профілактики сонячних опіків, хронічних шкірних захворювань та зморшок необхідно уважно відноситися до захисту її від шкідливих UVA і UVB випромінювань.

Обмежте своє знаходження під прямими сонячними променями в період з 10:00 до 16:00 – це час їх найвищої активності. Якщо така необхідність бути на вулиці все ж є, надівайте капелюх (бандану) та сонцезахисні окуляри, намагайтеся надмірно не оголюватися (до речі, зверніть увагу на жителів азіатських країн, вони носять бавовняний одяг з довгими рукавами і це не спроста! 🙂

А в якості профілактичного та захисного засобу для шкіри голови лікарі-трихологи MEDIC HAIR рекомендують використовувати лікувальний лосьйон h06 DermaSave Keratin Molecular Restructuring Treatment від іспанської компанії Simone Trichology S. L.

Лосьйон відновить структуру волосся, пошкоджену хімічною дією або дією підвищеної температури, а також агресивними чинниками довкілля (ультрафіолет, солона вода, та інше).

Складова кератину в лосьйоні є особливо важливим протеїном, що відноситься до класу фібрилярних протеїнів, має особливу механічну міцність та виконує захисну, а також поновлюючу функції для шкіри голови та структури волосся.

Фруктові кислоти

Комбінація фруктових кислот (яблучної, винної та лимонної) допоможе захистити шкіру голови від дії на неї екзогенних чинників, у тому числі UVA і UVB випромінювань. Більше того, фруктові кислоти оздоровлюючи впливають на шкіру голови.

Так яблучна кислота підвищує еластичність шкіри, а винна – покращує структуру шкіри і робить її більше пружною. Лимонна кислота очищає шкіру від ороговілого шару клітин та сприяє виробленню колагену. Фруктові кислоти є основою для очищення верхнього шару епідермісу – усувають лущення шкіри та готують її до подальшого догляду. Молочна кислота зволожує та знімає свербіж шкіри голови. При цьому вона також сприяє відлущуванню ороговілого шару епідермісу та надає протизапальну дію.

Гідрогенізована касторова олія, що входить в лосьйон, сприяє зволоженню, живленню, а також активізує зростання нового волосся.

 • Лосьйон h06 DermaSave Keratin Molecular Restructuring мінімізує свербіж та почервоніння шкіри голови ( Засіб пройшов дерматологічне тестування та рекомендований в якості лікувальної терапії)

Якщо раптом Ви помітили будь-які зміни на шкірі голови (появу свербіжу, пігментних плям, їх зростання, почервоніння, хворобливі ділянки шкіри, ранки, що сочаться) – негайно звертайтеся до лікаря-трихолога.

Довіряйте здоров’я Вашого волосся тільки професіоналам!

Інші Статті про волосся
Інші Статті про волосся