Огляд засобів, що застосовуються для лікування випадіння волосся

Огляд засобів, що застосовуються для лікування випадіння волосся

 1. Головна
 2. Статті про волосся та шкіру голови
 3. Огляд засобів, що застосовуються для лікування випадіння волосся

Статистичні дані вчених, що займаються проблемами в трихології, НЕ втішні – більше 66% чоловіків та 38% жінок страждають на хронічне випадінням волосся. У більшості – втрата волосся виявляється тимчасовим явищем і організм здатний сам справитися з недугою, проте у 28-30% захворювання носить рецидивуючий характер, може тривати роками та привести до стійкого облисіння.

Традиційно для медицини лікування пацієнта має проводитися з урахуванням клінічних особливостей захворювання та результатів обстеження згідно з медичними протоколами. Але дуже часто, для лікування того чи іншого трихологічного захворювання використовуються методи та засоби з недоведеною ефективністю. Мало того, відбувається некоректне призначення препаратів, що призводить до небажаних побічних ефектів і є небезпечним для всього організму в цілому.

Існує більше 600 причин, при яких симптоматикою виступає втрата волосся.

Сьогодні ми постараємося дати Вам повний огляд засобів, що застосовуються для лікування випадіння волосся з їхніми плюсами та мінусами.

Миноксидил для роста волос

Minoxidil – судинорозширювальний препарат для зовнішнього застосування

Рекомендований для лікування облисіння за чоловічим типом.

Плюси

 • У 39% чоловіків та 17% жінок випадіння волосся припиняється і збільшується густота
 • Застосування в домашніх умовах
 • Схвалено Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів і має сертифікат якості FDA (США)

Мінуси

 • Виражений синдром Скасування, тобто при припиненні використання препарату волосся починає відразу випадати
 • Виявлені побічні ефекти:
  • З боку шкірних покривів: гіпертрихоз, витончення та посилення пігментації волосся на тілі; при місцевому застосуванні – сухість та лущення шкіри голови, дерматит (свербіж, висип), екзема, посилення алопеції, відчуття печіння шкіри голови, фолікуліт (чутливість або болючість біля коріння волосся), еритема.
  • Алергічні реакції: висип, набряк обличчя, риніт, кропив’янка.
  • Інші: затримка натрію і води в організмі, набряки, задишка, синкопе, зниження лібідо.
  • З боку серцево-судинної системи та крові (кровотворення, гемостаз): зниження артеріального тиску, тахікардія, аритмія, серцева недостатність, інверсія зубця Т на ЕКГ; в рідкісних випадках – гідроторакс, гидроперикард (у хворих з серцевою недостатністю), стенокардія (у хворих з коронарною недостатністю), ексудативний перикардит, тромбоцитопенія, лейкопенія.
 • Можливий гіпертрихоз у жінок (небажаний ріст волосся, наприклад на обличчі)
 • З часом дія препарату припиняється – звикання.
 • Після застосування волосяний фолікул перестає реагувати на інші стимулятори росту.

Як працює Миноксидил?

За останні 30 років Миноксидил використовується для лікування облисіння (в 1988 році він був схвалений для лікування чоловіків, а в 1991 році – жінок).

Механізм роботи повністю не вивчений. Передбачається, що препарат анаболітично впливає на клітини фолікула, стимулюючи синтез білка, відкриває калієві канали мембран клітин та таким чином подовжує фазу анагена. Також відомо, що відбувається стимуляція вироблення VEGF (Vascular Endothelial Growth Factor) – васкулярного фактору росту судин, який стимулює ангіогенез (зростання нових судин та капілярів в шкірі), що може позитивно впливати на ріст волосся.

Іншими словами Миноксидил – це стимулятор росту волосся, АЛЕ він не впливає на головну причину випадіння волосся (сприйнятливість волосяних фолікул до дегідротестостерону- DHT). Тому, навіть стимулюючи ріст волосся, вони все одно будуть поступово деградувати через згубного впливу вищеназваного гормону.

Ефективність Миноксидилу

Миноксидил є ефективним при незначних зонах порідіння. Крім того дослідження показують, що його ефективність значно вище у молодих чоловіків з втратою волосся не більше 5 років!

Якщо говорити про густоту волосся. Ті ж дослідження показують збільшення щільності волосся в середньому на 13%. Після 3 місяців застосування густота практично не змінюється, а після 6 місяців застосування починає зменшуватися навіть за умови застосування максимальної концентрації 2 рази на добу.

Виробники:

 • Rogaine (JOHNSON & JOHNSON, США)
 • Qilib (Galderma, підрозділ Nestle, Швейцарія),
 • DERCOS (VICHY, підрозділ L’Oreal, Франція),
 • Generolon (BELUPO d.d., Хорватія),
 • Kirkland Minoxidil (Perrigo, Ізраїль),
 • Alerana (АТ «Вертекс», Росія) та ін.
Финастерид \ Дутастерид для роста волос

Finasteride / Dutasteridum – гормональний препарат для орального застосування

Рекомендований для лікування андрогенетичного алопеції (АГА). Тільки для чоловіків!

Плюси

 • У приблизно 50% чоловіків з АГА ріст волосся відновлюється
 • Застосування в домашніх умовах
 • Схвалено Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів і має сертифікат якості FDA (США)

Мінуси

 • Не дозволено для застосування Жінкам дітородного віку
 • Побічні ефекти, заявлені виробником: імпотенція (1,1 – 18,5%), надмірна еякуляція (7,2%), зниження об’єму еякуляту (0,9 – 2,8%), порушення статевої функції (2,5%), гінекомастія (2,2%), еректильна дисфункція (1.3%), порушення еякуляції (1,2%) та болі в яєчках. Виробник також повідомляє про випадки зберігання еректильної дисфункції, не дивлячись на припинення прийому препарату.
 • Інші побічні ефекти: ожиріння, депресія, гінекомастія (захворювання, що виявляється у збільшенні розмірів молочних залоз у чоловіків), шкірний висип, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке, тахікардія, гостра серцева недостатність, кардіогенний шок, біль в яєчках, збільшення активності ферментів печінки в крові, депресія, алопеція або гіпертрихоз.

Як працює Фінастерид / Дутастерид?

Фінастерид / Дутастерид – синтетичний лікарський препарат, відноситься до групи інгібіторів 5-альфа-редуктази. Він запобігає перетворенню тестостерону в його більш активну форму – дигідротестостерон (DHT), який пошкоджує волосяний фолікул та призводить до його дистрофічних змін – мініатюризації. Більш того, під впливом DHT коротшає фаза активного росту волосся – анаген, що призводить до збільшення кількості волосся в телогені.

Ефективність Фінастериду / Дутастериду

Препарат рекомендований для лікування андрогенетичного алопеції у чоловіків, показав свою ефективність близько 50%. Однак при його використанні пацієнтами були відзначені серйозні побічні ефекти, які після його скасування зникають. FDA прийняв рішення додати на упаковку Finasteride попередження про те, що препарат може привести до розвитку високо злоякісного раку простати.

FDA прийняв рішення додати на упаковку Finasteride попередження про те, що препарат може привести до розвитку високо злоякісного раку простати.

Виробники:

 • Proscar (MSD, США),
 • Propecia (MSD, США),
 • ФІНАСТА (Dr. Reddy’s Laboratories, Індія) і ін.
AMD PRO для роста волос

AMD Prof – Зовнішні засоби (лосьйони)

Системне лікування, спрямоване на усунення сімптомокоплекса, що викликає облисіння. Лосьйони розроблені для всіх видів алопецій.

Плюси:

 • У понад 60% чоловіків і 73% жінок випадіння волосся припиняється та збільшується густота
 • Не має побічних ефектів. Без гормонів!
 • Дозволено до використання Жінками під час вагітності та в період лактації.
 • Забезпечує тривалий період ремісії
 • Застосування в домашніх умовах
 • Схвалено Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів і має сертифікат якості FDA (США)

Мінуси:

 • Відносно висока ціна

Як працює системне лікування AMD Prof?

AMD Prof – це 3-х фазна терапія, яка відновлює локальні та структурні зміни волосяного фолікула, стабілізуючи або припиняючи випадіння волосся.

Активуюча молекула амінопіримідина, яка входить до складу лосьйону стимулює потенційну здатність клітин до репопуляціі, що робить можливим відновлення життєздатностних, які раніше не функціонували, але збережених волосяних фолікулів. Клінічно проявляється зміцненням волосся та стимуляцією їх зростання. Застосування карбоксіетілгамма-аміномасляної кислоти (КЕГАБА) продовжує фазу активного росту. За рахунок стимулювання фібробластів підвищується клітинна активність в області волосяних фолікулів, що призводить до збільшення густоти.

Включення до складу лосьйонів пептидів з групи a-MSH дозволяє стимулювати фазу анагена через активацію меланоцитів волосяних фолікулів.

Ефективність AMD Prof

За рахунок свого складу, лосьйони показали хорошу антиандрогенну активність, а також відновлюючу дію на пошкоджені фолікули, збільшують діаметр волосяної цибулини, відновлюють пігментацію волоса, уповільнюють та зупиняють заростання гирла фолікул сполучною тканиною та фіброз цибулини, збільшують співвідношення волосся в анагене до телогена – митотичний баланс .

Виробник:

 • AMDLAB LLC (Канада) (технологія захищена Патентом і не може бути використана іншими виробниками)
Regeus для роста волос

Нітроліпіни – зовнішній засіб (сироватка Regeus)

Призначено для стимуляції росту волосся.

Плюси:

 • Збільшує кількість волосся більш, ніж на 50%
 • Застосування в домашніх умовах
 • Практично Не має побічних ефектів, за винятком еритеми (обмежене інтенсивне почервоніння шкіри, обумовлене розширенням судин дерми).

Мінуси:

 • Висока ціна

Як працюють Нітроліпіни?

Нітроліпіни (Е1, Е2, F2) – це гібридні, інноваційні з’єднання, модифіковані простагландини (Е1, Е2, F2), які містять у своїй структурі донори оксиду азоту.

Вони сприяють релаксації судин, кращому засвоєнню кисню в клітинах тканин, відновлюють судинну сітку та кровопостачання волосяних фолікулів, активують дію власного сосочка, продовжуючи фазу анагена і активуючи зростання волосся.

Ефективність Нітроліпінів

Сироватка має потенціал збільшення кількості волосся. Дослідження показали, що при 5 місцях використання густота збільшилася на 24%. Щоб густота волосся склала 50% необхідно більш тривале застосування.

Виробник:

 • Regeus (Gurus BioPharm, Росія). Речовина захищено Патентом, тому не може використовуватися іншими виробниками
Витамины и минералы для роста волос

Вітаміни та вітамінні коктейлі, які використовуються в мезотерапії

Препарати для зовнішнього застосування, діючою речовиною яких є вітаміни, часто виявляються неефективними або малоефективними. Все через те, що вітаміни не відносяться до групи засобів з підвищеною біодоступністю, відповідно не здатні досягти волосяного фолікула.

Якщо говорити про випадіння волосся на тлі авітамінозу (що трапляється дуже рідко), то прийом БАДів або вітамінів рекомендовано робити під наглядом лікаря після проведеного аналізу крові на вміст вітамінів та макро- мікроелементів. Лікар підбере необхідну дозу і визначить тривалість прийому.

Необхідно пам’ятати, що вітамінні комплекси та БАДи відносяться до засобів з недоведеною ефективністю.

Другие средства для роста волос

Інші засоби для лікування випадіння волосся та їх зростання

Існує група засобів для зовнішнього застосування, яка обчислюється більше ніж 300 найменуваннями. До них відносяться:

 • метаболічні комплекси, що містять амінокислоти, вітаміни, кератин та ін.
 • препарати на основі Стемоксідіна, (аналог Миноксидила, створеного компанією L’Oreal)
 • препарати на основі Аминексила (аналог Миноксидила, тільки слабший)
 • гомеопатичні препарати та ін.

Дані засоби відносяться до препаратів, які не проходили дослідження, їх не можна віднести до доказової медицини, їх лікувальні властивості не доведені. Тому ми не можемо стверджувати про їхню безпеку та відсутність негативного впливу на організм в цілому.

На закінчення, хочемо сказати, що завдяки розвитку новітніх технологій та методів діагностики і відновлення волосся, випадіння волосся (облисіння) перестало бути вироком. Тепер потрібно просто захотіти лікуватися!

У Статті були використані матеріали:

Довіряйте здоров’я Вашого волосся тільки професіоналам!

Інші Статті про волосся