Лупа

Лупа (медична назва: лат. Pityriasis – висівки) є легкою клінічною формою себорейного дерматиту. Це синдром, який характеризується високою швидкістю лускатого відшарування часток шкіри протягом порівняно довгого часу.

Шкіра голови постійно оновлюється: клітини епідермісу, які віджили свій термін, відмирають і злущуються, а їх місце займають нові. При нормальному перебігу процесу відлущені частинки або падають, або видаляються з поверхні під час миття голови.

Проблеми починаються, коли в результаті збою функцій організму зростає швидкість росту нових клітин. В результаті ми отримуємо масу лусочок, кількість яких набагато перевищує норму, що і стає помітним неозброєним оком. 

В наслідок підвищеної регенерації клітин шкіри, на поверхні епітелію утворюється щільний непроникний для кисню шар, який призводить до того, що погіршується мікроциркуляція, знижується харчування фолікула, волосся стає слабким і ламким, в результаті чого починає випадати.

Лупа може виникнути внаслідок неправильної роботи сальних залоз (себорея), викликаної порушенням обміну речовин, або інфекційного ураження грибком, а частіше і те, і інше одночасно. Важливим фактором є спадкова схильність (особливості будови шкіри і її секреції).

Якщо шкіра уражена себорейним грибком Pityrosporum Ovale, то лупа утворюється ще рясніше. Патогенні мікроорганізми швидко розмножуються, провокують безперервну регенерацію епітелію.

Лікувати лупу краще під наглядом фахівця-трихолога, так як при лікуванні себореї необхідно спочатку з’ясувати і ліквідувати причини захворювання. 

Лікування лупи завжди проводиться комплексно. У зв’язку з тим, що лупа є наслідком дисфункції сальної залози будуть призначені себорегулюючі засоби (шампуні, лосьйони, маски), до складу яких входять антимікробні, протигрибкові, кератолітичні, цитостатичні лікувальні компоненти.

Важлива складова лікування лупи – нормалізація роботи сальних залоз. Якщо лупа викликана ендогенними процесами, лікування узгодять з ендокринологом, гастроентерологом.

На консультації фахівець Medic Hair визначить ступінь тяжкості захворювання і підбере препарати для лікування саме Вашого випадку.

Які проблеми лікує трихологія

Випадіння волосся та алопеції

Трихологія

Себорея та себорейні процеси

Дефекти волосяного стрижня

Дитяча трихологія

Меню