Мати гарний вигляд і підтримувати волосся у хорошому стані прагне кожен.  Для цього існують різні способи, одним з яких є масаж волосистої частини голови (ВЧГ). Одночасно проста і ефективна процедура, яка здатна позбавити людину від безлічі проблем: покращити ріст волосся, зняти  головну біль, очистити від лупи і покращити роботу сальних залоз. Також масаж ВЧГ допоможе розслабитися і відпочити, що дуже важливо для людини, яка живе у великому місті, чиє життя багате на стреси.

Метою масажу волосистої частини голови є

Поліпшити стан волосся

Посилити ріст волосся

Поліпшити кровообіг

Позбутися лупи

Зміцнити коріння волосся

Поліпшити роботу сальних залоз

В основі механізму дії масажу ВЧГ лежать складні взаємообумовлені рефлекторні, нейрогуморальні і нейроендокринні процеси. Першочерговим в масажі є подразнення механорецепторів шкіри, яке перетворюється в імпульси, що надходять в центральну нервову систему. Сформовані відповідні реакції сприяють нормалізації регулюючої і координуючої функції центральної нервової системи, відбувається стимуляція регенеративних процесів. Наприклад, погладжування включає в себе ряд ритмічних, що ковзають рухів, тому фізіологічними результатами його впливу на організм є заспокійливий ефект, м’язове розслаблення, поліпшення обмінних процесів в шкірі і підшкірній жировій клітковині, підвищення місцевої температури.

При масажі ВЧГ поліпшується шкірне дихання, активізується секреторна функція шкіри. Масаж активізує лімфовідтік, збільшує венозний відтік, сприяє усуненню набряклості, тонізує м’язову стінку кровоносних судин, включає в роботу резервні капіляри,  знімає спазми судин і заспокоює біль, підвищує клітинний імунітет. Масаж шкіри голови стимулює кровопостачання, посилюючи приплив крові до волосяних фолікулів – місця народження волосся, забезпечуючи тим самим надходження кисню і поживних речовин, необхідних для його зростання. В результаті, посилюється ріст та здоров’я волосся. Завдяки більш активному насиченню киснем, шкіра голови легше звільняється від продуктів життєдіяльності і надлишків шкірного сала. Крім зміцнення волосся, він стимулює м’язи, відповідальні за тонус голови.

Вважається, що масаж волосистої частини голови приносить полегшення при найрізноманітніших хворобливих станах – головний біль, запаморочення, нежиті, шумі у вухах, безсонні, неврастенії та інших. Він також сприяє розслабленню м’язів і зняттю втоми, покращує пам’ять, стимулює розумову діяльність, допомагає відновити працездатність. Масаж волосистої частини голови є однією з основних процедур для зміцнення і відновлення волосся при випаданні і в профілактичних цілях прискорює ріст волосся.

Показами для проведення масажу є:

  • випадіння волосся різної етіології
  • профілактика випадіння волосся і облисіння;
  • гіпофункція сальних залоз шкіри волосистої частини голови, себорея;
  • при головних болях, розумовому перенапруженні, пов’язане з підвищеним тонусом м’язової частини надчерепних м’язів;

Хороший масаж голови принесе тільки користь вашому організму, але слід враховувати і протипоказання.

Протипоказанням до проведення масажу є:

  • черепно-мозкова травма;
  • злоякісні хвороби крові та пухлини;
  • гіпертонічна хвороба II – III стадії;
  • хронічна серцева недостатність;
  • порушення цілісності волосяного покриву;
  • гнійничкові та грибкові захворювання шкіри;
  • екзема шкіри волосистої частини голови;
  • захворювання волосистої частини голови невідомого походження;
  • збільшення регіональних лімфатичних вузлів;
  • сильне випадіння волосся;
  • заплутане волосся, ковтун;
  • психічні захворювання.

Не рекомендується без консультації лікаря трихолога робити масаж волосистої частини голови людям з облисінням або дифузним випадінням волосся, без визначення причини облисіння. Людям старше 60 років необхідно обережно підходити до масажу, він не повинен бути інтенсивним і дуже довгим. Тому, якщо ви хочете пройти процедуру масажу волосистої частини голови, необхідно звернутися за консультацією до лікаря-трихолога.

Масаж волосистої частини голови – процедура дуже корисна, та ще й приємна. Тільки у клініці Medic Hair Вам запропонують цей унікальний метод відновної терапіі!

Процедуру проводить сертифікований лікар-трихолог, дерматовенеролог Гуменюк Світлана Михайлівна. Стаж роботи 20 років.

Основні принципи масажу ВЧГ

Масаж завжди проводять після миття голови, якщо будуть наноситись лікувальні лосьйони

Тривалість процедури 10-15 хвилин

На курс лікування потрібно 10-15 процедур через день або 2 рази в тиждень

Протягом року рекомендовано проводити 2-3 курси масажу

Масаж волосистої частини голови – процедура дуже корисна, та ще й приємна. Тільки у клініці Medic Hair Вам запропонують цей унікальний метод відновної терапіі!

Процедуру проводить сертифікований лікар трихолог, дерматовенеролог Гуменюк Світлана Михайлівна. Стаж роботи 18 років.