Дистрофія росту волосся (пошкодження стрижнів волосся)

Як відомо, дистрофія зростання волосся – це група захворювань волосяних структур, подібна за своєю симптоматикою і етіологією.

Як правило, основна ознака характерних недуг – витончення і ламкість волосся, а притаманний він таким неприємним діагнозам, як тріхоптілез, вузлувата тріхоклазія, трихиаз, перекручене волосся.

Вузлова тріхоклазія в сучасній медичній практиці діагностується вкрай рідко, а супроводжується патологічний процес формуванням білуватих або сірих вузликів, які за своїм зовнішнім виглядом нагадують гниди. У місцях вузликів волосся стає ламким, порушується їх цілісність і структура. Прогресуючий патологічний процес демонструє істотне порідіння волосся, яке є практично незворотнім.

Тріхоптілоз зустрічається набагато частіше, а супроводжується розщепленням волосяного стрижня і формування так званих «пензликів» на кінцях волосся.

Перекручене волосся – це той аномальний стан, при якому волосяні стрижні перекручуються по поздовжній осі, а переважає частіше у дітей і жінок.

У даної групи захворювань стрижня волосся практично одні і ті ж самі причини, вони як правило мають набутий характер.

Причини дистрофії росту волосся:

  • часті та радикальні фарбування
  • хімічна завивка
  • постійне використання занадто гарячого фена, а також чергування холодного і теплого повітря при укладанні волосся
  • хлорована та жорстка вода
  • ультрафіолет і агресивне навколишнє середовище
  • дієти і незбалансоване харчування
  • гіповітаміноз та ін.

Діагноз встановлюється шляхом тріхоскопічного і мікроскопічного дослідження волосся.

Лікування дистрофії зростання волосяних структур однозначно вимагає комплексного підходу, який буде включати, як медикаментозну терапію, так і фізіотерапевтичні процедури за рекомендацією фахівця, прийом вітамінних комплексів (на розсуд лікаря після проведення додаткових досліджень), а також застосування спеціальних лікувальних засобів (маски, лосьйони, шампуні).

У клініці тріхології та дерматології Medic Hair лікар-трихолог з урахуванням особливостей вашого організму і способу життя підбере Вам лікувальний комплекс для відновлення структури волосся та надаст рекомендації по харчуванню. А якщо буде необхідність відправить на додаткове обстеження до суміжних фахівців – ендокринолога або гастроентеролога.

Які проблеми лікує трихологія

Випадіння волосся та алопеції

Лупа

Себорея та себорейні процеси

Трихологія

Дитяча трихологія