Себорея та себорейні процеси

У практиці лікаря – трихолога Medic Hair окрема ніша відведена пацієнту з проблемами шкіри волосистої частини голови. Зазвичай такий пацієнт звертається зі скаргами на лущення шкіри голови, лупа, свербіж, запальні елементи – так звані «прищики», ерозії, кірочки.

При появі будь-якої з цих скарг велика частина пацієнтів насамперед грішать на шампунь, поспішають його поміняти, потім – на «щось не те з’їв», сідають на дієту, і тільки мала частина відправляється прямо до лікаря. А саме так варто робити при появі мінімальних змін на шкірі волосистої частини голови, щоб малими зусиллями і в найкоротші терміни впоратися з проблемою, в той час як затягування з походом до лікаря і самолікування може істотно погіршити проблему і зробити її важко вирішуваною.

«Пальма першості» серед шкірних захворювань в трихології по праву належить себореї та її ускладненням (себорейний дерматит, екзема, і як наслідок – себорейна алопеція).

Себорейний дерматит (себорея) – хронічне захворювання шкіри, яке проявляється папуло-сквамозними запальними елементами на ділянках з підвищеною сальної секрецією (волосиста частина голови, обличчя, груди). Це захворювання спровоковано порушенням кількісного та якісного складу сального секрету. Тобто відбувається надмірна продукція шкірного сала зі зміною його хімічного складу.

На себорейний дерматит хворіють як діти, особливо до 1 року, так і дорослі. У дорослих це захворювання має хронічний перебіг, тому вимагає постійного догляду і лікування в стадіях загострення. Хворіють більше чоловіки у віці 18-45 років, ніж жінки.

Більшість досліджень довели, що розвиток себорейного дерматиту відбувається під впливом умовно-патогенної мікрофлори на фоні порушення нормального біоценозу шкіри. А саме, причиною появи себорейного дерматиту є ліпофільний дріжджоподібних грибів – Pityrosporum ovale (Malassezia furfur), який за сприятливих умов починає активно розмножуватися.

Типовим симптомом себорейного дерматиту є наявність ділянок запалення, як правило, на симетричних ділянках тіла. Ці ділянки мають вигляд чітко обмежених рожево-червоних бляшок, покритих білими лусочками. Для себорейного дерматиту характерна наявність досить інтенсивного свербіння. У ряді випадків уражені зони можуть мокнути і покриватися жовтими корочками та тріщинками. Якщо дерматит локалізується на волосистій частині голови, то можна також відзначити випадіння волосся. Небезпека даного захворювання полягає в тому, що воно може протікати протягом досить тривалого часу з поступовим прогресуванням, що в кінцевому підсумку призводить до утворення великих ділянок ураження, до яких приєднується вторинна інфекція.

Себорейний дерматит сприяє розвитку гнійничкових захворювань, вульгарних вугрів, психічного і фізичного дискомфорту пацієнта.

Лікування цього захворювання має починатися з встановлення причини його виникнення, оскільки себорейний дерматит може розвиватися на тлі інших хвороб, без ефективного лікування яких, усунути себорею неможливо.

Себорейний дерматит є рецидивуючим шкірним захворюванням, тому терапія повинна бути комплексною, спрямована як на усунення клінічних проявів, так і на корекцію захворювань, які спричинили його виникнення.

Які проблеми лікує трихологія

Випадіння волосся та алопеції

Лупа

Трихологія

Дефекти волосяного стрижня

Дитяча трихологія

Найменування процедуриВартість, грн
Консультація лікаря-дерматолога — трихолога (збір анамнеза, огляд, мікроскопія волосся, трихоскопія, призначення лікування), 60хв659,00
Повторна консультація лікаря-дерматолога — трихолога, 30хв499,00
Експрес - діагностика (збір анамнезу, огляд, трихоскопія, призначення лікування), 30-45хв539,00
Цифрова трихоскопія, 15-20хв369,00
Мікроcкопія волосся, 15-20хв369,00
On-line консультація359,00

В клініці діє гнучка система знижок, а також бонусні та соціальні програми.

Меню