Зима – це особлива пора року. Ми навіть не уєвляємо наскільки це складний період для нашого організму – імунітет знижений, метаболічні процеси уповільнені, зменшується насичення організму вітамінами та мікроелементами. Більше того, для зими характерні підвищена вологість, люті морози, опади та нестійка температура, яка характеризується перепадами, що також позначається на загальному стані здоров’я.
Здавалося б, як холод може зашкодити волоссю – воно ж не мерзне? Все вірно, волосся – це рогове утворення, воно не має нервових закінчень, тому воно і не відчуває морозу. Проте, волосся на 15 % складається з води, яка, як відомо, замерзає на морозі. І як наслідок, волосся стає ламким, тьмяним та січеться. Тому розпускати пасма поверх шубки, як люблять багато панночок – це, звичайно, дуже красиво та ефектно, але небезпечно для здоров’я цих самих пасмів. Краще сховати волосся під одяг, тоді є шанс зберегти їх красу та блиск до весни.
Перепади температур, призводять до уповільнення кровотоку в шкірі волосистої частини голови. А це рівносильно смертельному удару для волосся. Адже воно перестає отримувати такий необхідний для зростання кисень, порушується живлення волосяного фолікула. Враховуючи, що холоди в нашій природній зоні починаються в середині осені та закінчуються в середині весни, несприятливий період для зростання волосся складає близько 6 місяців.
Також не варто забувати про те, що взимку ми отримуємо значно менше поживних речовин – вітамінів та мікроелементів, що призводить до дефіцитних станів і негативно позначається як на стані волосся, так на їх зростанні.
А якщо усе це, нашаровується на вже наявні в організмі хронічні захворювання, то результатом буде скорочення життєвого циклу зростання волоса. Так що, не варто дивуватися тому, що найбільш слабке волосся почне покидати таку недолугу голову навесні, а стійкіше протримається до осені.
Зрозуміло, що просто надіти головний убір, недостатньо для того, щоб ліквідувати проблеми з волоссям, які вже сталися, але, щоб запобігти – це обов’язково.
Як зберегти волосся взимку?!
Лікарі трихологи MEDIC HAIR рекомендують особливу увагу приділити домашньому догляду за волоссям та шкірою голови – в зимову пору року він має бути ІНТЕНСИВНИМ та КОМПЛЕКСНИМ.
- Шампунь повинен відповідати типу волосся та шкіри голови.
Якщо корені волосся швидко стають жирними, то мити їх потрібно 5-7 разів на тиждень за допогою шампуня для жирного волосся.